Resultat Total - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Venskabsstævne Vest - HVSK | Udskriftsdato | 23 november 2015 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 23:22 | |||
Arrangør | Hvidovre svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 november 2015 |
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler 10 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Jacobsen | 2005 | Vest-Brøndby | 1:43.94 | ||||||
2 | Caroline Svane | 2005 | Vest-Brøndby | 1:45.79 | ||||||
3 | Rikke Parkhøi | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 1:59.73 | ||||||
4 | Maica Jensen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 2:07.26 | ||||||
5 | Olga Cermak | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 2:09.91 | ||||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ditlev Queitsch | 2006 | Vest-Brøndby | 1:46.85 | ||||||
2 | Sebastian Egenhardt | 2006 | Vest-Brøndby | 1:58.41 | ||||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler 11 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 1:35.69 | ||||||
2 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | Vest-Brøndby | 1:43.73 | ||||||
3 | Esben Rasmussen | 2004 | Vest-Brøndby | 1:44.35 | ||||||
4 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | Vest-Brøndby | 1:47.58 | ||||||
5 | Christoffer Sander | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 1:48.83 | ||||||
6 | William Mitchell | 2004 | Vest-Brøndby | 1:49.19 | ||||||
7 | Mikkel Winther | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:50.80 | ||||||
8 | Johan Rothaus Ølykke | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:52.54 | ||||||
9 | Anton Rytter Bech | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 2:08.60 | ||||||
10 | Peter Cleemann | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 2:14.25 | ||||||
- | Oliver Preisler | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 2:16.39 | ||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 1:57.56 | ||||||
2 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:58.72 | ||||||
3 | Caroline Svane | 2005 | Vest-Brøndby | 2:01.17 | ||||||
4 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 2:05.79 | ||||||
5 | Rebecca Loft Helms | 2006 | Vest-Brøndby | 2:18.81 | ||||||
6 | Alberte K. Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 2:19.56 | ||||||
7 | Siff Kruse | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 2:35.96 | ||||||
- | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Katrine Holm | 2005 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ditlev Queitsch | 2006 | Vest-Brøndby | 1:59.00 | ||||||
2 | Magnus Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 2:00.02 | ||||||
3 | Sebastian Egenhardt | 2006 | Vest-Brøndby | 2:14.72 | ||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | Vest-Brøndby | 1:55.66 | ||||||
2 | Kristian S. Sørensen | 2005 | Vest-Brøndby | 2:12.11 | ||||||
3 | Johan Rothaus Ølykke | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 2:20.53 | ||||||
4 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | Vest-Brøndby | 2:28.26 | ||||||
5 | Villads Lund Larsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 2:39.41 | ||||||
- | Oliver Preisler | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | Vest-Brøndby | 52.15 | ||||||
2 | Angela Bang Svendsen | 2008 | Hvidovre Svømme Klub | 54.91 | ||||||
3 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | Vest-Brøndby | 1:07.53 | ||||||
- | Agnes Højsteen | 2007 | Vest-Brøndby | DSQ | ej berør v afsl | |||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rikke Parkhøi | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 53.66 | ||||||
2 | Siff Kruse | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 54.25 | ||||||
3 | Olga Cermak | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 54.73 | ||||||
4 | Lærke Hansen | 2006 | Vest-Brøndby | 56.35 | ||||||
5 | Veronica Larnkjær | 2006 | Vest-Brøndby | 57.13 | ||||||
6 | Wilma Nørgaard | 2006 | Vest-Brøndby | 57.31 | ||||||
7 | Philippa Mitchell | 2006 | Vest-Brøndby | 57.62 | ||||||
8 | Jennie Henriksen | 2006 | Vest-Brøndby | 57.94 | ||||||
9 | Maica Jensen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 59.07 | ||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | Vest-Brøndby | 45.24 | ||||||
2 | Daniel Bang Svendsen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 47.69 | ||||||
3 | Erik Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 50.27 | ||||||
4 | Josef Shukri | 2006 | Vest-Brøndby | 52.88 | ||||||
5 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 54.51 | ||||||
6 | Adam Wagner | 2007 | Vest-Brøndby | 56.19 | ||||||
7 | Malthe Holstvig | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 56.38 | ||||||
8 | Theo Flügge | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 57.42 | ||||||
9 | Marco Gundel Harmens | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 57.46 | ||||||
10 | Rodi Cetinkaya | 2006 | Vest-Brøndby | 58.03 | ||||||
11 | Asbjørn Nybroe | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 1:06.79 | ||||||
- | Andreas Hein | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Hugo Haakansson | 2006 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Villads Lund Larsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 54.16 | ||||||
2 | Peter Cleemann | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 54.38 | ||||||
3 | Anton Rytter Bech | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 56.96 | ||||||
4 | Albert Poulsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 1:01.16 | ||||||
5 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 1:24.74 | ||||||
- | Conrad Klyver Vind | 2005 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Angela Bang Svendsen | 2008 | Hvidovre Svømme Klub | 2:00.68 | ||||||
2 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | Vest-Brøndby | 2:01.54 | ||||||
3 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 2:10.49 | ||||||
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Jacobsen | 2005 | Vest-Brøndby | 1:35.64 | ||||||
2 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 1:42.34 | ||||||
3 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:43.65 | ||||||
4 | Rebecca Loft Helms | 2006 | Vest-Brøndby | 1:49.94 | ||||||
5 | Alberte K. Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:50.11 | ||||||
6 | Rikke Parkhøi | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 1:52.93 | ||||||
7 | Maica Jensen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 1:56.47 | ||||||
8 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 1:57.59 | ||||||
9 | Jennie Henriksen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:57.94 | ||||||
10 | Olga Cermak | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 2:05.60 | ||||||
11 | Philippa Mitchell | 2006 | Vest-Brøndby | 2:05.77 | ||||||
12 | Wilma Nørgaard | 2006 | Vest-Brøndby | 2:08.14 | ||||||
13 | Veronica Larnkjær | 2006 | Vest-Brøndby | 2:08.85 | ||||||
14 | Lærke Hansen | 2006 | Vest-Brøndby | 2:17.17 | ||||||
- | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Katrine Holm | 2005 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ditlev Queitsch | 2006 | Vest-Brøndby | 1:34.12 | ||||||
2 | Daniel Bang Svendsen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 1:36.48 | ||||||
3 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | Vest-Brøndby | 1:37.85 | ||||||
4 | Magnus Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:42.37 | ||||||
5 | Adam Wagner | 2007 | Vest-Brøndby | 1:50.24 | ||||||
6 | Erik Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:50.85 | ||||||
7 | Josef Shukri | 2006 | Vest-Brøndby | 1:51.41 | ||||||
8 | Theo Flügge | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 1:54.93 | ||||||
9 | Malthe Holstvig | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 1:56.41 | ||||||
10 | Marco Gundel Harmens | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 1:59.76 | ||||||
11 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 1:59.97 | ||||||
12 | Rodi Cetinkaya | 2006 | Vest-Brøndby | 2:04.30 | ||||||
13 | Asbjørn Nybroe | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 2:21.40 | ||||||
- | Andreas Hein | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Hugo Haakansson | 2006 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 1:26.28 | ||||||
2 | Esben Rasmussen | 2004 | Vest-Brøndby | 1:29.75 | ||||||
3 | Mikkel Winther | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:31.23 | ||||||
4 | Christoffer Sander | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 1:31.55 | ||||||
5 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | Vest-Brøndby | 1:33.51 | ||||||
6 | William Mitchell | 2004 | Vest-Brøndby | 1:36.81 | ||||||
7 | Johan Rothaus Ølykke | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:38.63 | ||||||
8 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | Vest-Brøndby | 1:42.21 | ||||||
9 | Kristian S. Sørensen | 2005 | Vest-Brøndby | 1:48.74 | ||||||
10 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | Vest-Brøndby | 1:53.68 | ||||||
11 | Albert Poulsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 2:07.21 | ||||||
12 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 2:28.35 | ||||||
- | Conrad Klyver Vind | 2005 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Winther | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 56.10 | ||||||
2 | Villads Lund Larsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:17.31 | ||||||
- | Oliver Preisler | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | Vest-Brøndby | 1:58.91 | ||||||
2 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 2:07.06 | ||||||
3 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | Vest-Brøndby | 2:21.64 | ||||||
4 | Agnes Højsteen | 2007 | Vest-Brøndby | 2:33.12 | ||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:47.32 | ||||||
2 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 1:53.29 | ||||||
3 | Rebecca Loft Helms | 2006 | Vest-Brøndby | 1:54.28 | ||||||
4 | Caroline Svane | 2005 | Vest-Brøndby | 1:54.43 | ||||||
5 | Ida Jacobsen | 2005 | Vest-Brøndby | 1:57.76 | ||||||
6 | Alberte K. Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 2:00.68 | ||||||
7 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 2:01.13 | ||||||
8 | Siff Kruse | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 2:03.16 | ||||||
9 | Rikke Parkhøi | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 2:03.85 | ||||||
10 | Jennie Henriksen | 2006 | Vest-Brøndby | 2:04.62 | ||||||
11 | Lærke Hansen | 2006 | Vest-Brøndby | 2:06.55 | ||||||
12 | Wilma Nørgaard | 2006 | Vest-Brøndby | 2:06.99 | ||||||
13 | Veronica Larnkjær | 2006 | Vest-Brøndby | 2:08.46 | ||||||
14 | Philippa Mitchell | 2006 | Vest-Brøndby | 2:13.11 | ||||||
- | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Katrine Holm | 2005 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | Vest-Brøndby | 1:42.43 | ||||||
2 | Sebastian Egenhardt | 2006 | Vest-Brøndby | 1:48.09 | ||||||
3 | Daniel Bang Svendsen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 1:49.25 | ||||||
4 | Erik Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:51.94 | ||||||
5 | Magnus Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:52.55 | ||||||
6 | Josef Shukri | 2006 | Vest-Brøndby | 1:57.32 | ||||||
7 | Rodi Cetinkaya | 2006 | Vest-Brøndby | 2:06.27 | ||||||
8 | Theo Flügge | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 2:08.91 | ||||||
- | Adam Wagner | 2007 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Hugo Haakansson | 2006 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 1:38.33 | ||||||
2 | Esben Rasmussen | 2004 | Vest-Brøndby | 1:43.72 | ||||||
3 | Christoffer Sander | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 1:45.32 | ||||||
4 | William Mitchell | 2004 | Vest-Brøndby | 1:46.68 | ||||||
5 | Johan Rothaus Ølykke | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:47.93 | ||||||
6 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | Vest-Brøndby | 1:50.99 | ||||||
7 | Kristian S. Sørensen | 2005 | Vest-Brøndby | 1:53.85 | ||||||
8 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | Vest-Brøndby | 1:56.11 | ||||||
9 | Peter Cleemann | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 2:02.79 | ||||||
10 | Anton Rytter Bech | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 2:09.24 | ||||||
11 | Albert Poulsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 2:18.08 | ||||||
- | Conrad Klyver Vind | 2005 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | Vest-Brøndby | 1:09.21 | ||||||
- | Agnes Højsteen | 2007 | Vest-Brøndby | DSQ | Ej fuldført | |||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Olga Cermak | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 49.97 | ||||||
2 | Maica Jensen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 53.06 | ||||||
3 | Siff Kruse | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 53.69 | ||||||
4 | Alma Strange | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 59.25 | ||||||
- | Alberte K. Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Bang Svendsen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 39.29 | ||||||
2 | Malthe Holstvig | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 50.59 | ||||||
3 | Theo Flügge | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 51.56 | ||||||
4 | Marco Gundel Harmens | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 54.84 | ||||||
5 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 54.88 | ||||||
6 | Asbjørn Nybroe | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 1:10.96 | ||||||
- | Andreas Hein | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christoffer Sander | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 40.17 | ||||||
2 | Mikkel Winther | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 41.13 | ||||||
3 | Anton Rytter Bech | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 45.63 | ||||||
4 | Villads Lund Larsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 48.20 | ||||||
5 | Peter Cleemann | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 48.84 | ||||||
6 | Albert Poulsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 59.57 | ||||||
7 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 1:10.25 | ||||||
- | Oliver Preisler | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 15, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 99 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Vest Talent Piger | 2005 | Vest-Brøndby | 2:57.28 | ||||||
2 | Vest Minitalent Piger 3 | 2006 | Vest-Brøndby | 3:28.65 | ||||||
3 | Vest Minitalent Piger 2 | 2006 | Vest-Brøndby | 4:01.55 | ||||||
4 | Vest Minitalent Piger 1 | 2006 | Vest-Brøndby | 4:05.55 | ||||||
Løb 16, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 99 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Vest Talent Drenge 1 | 2004 | Vest-Brøndby | 2:42.13 | ||||||
2 | Vest Talent Drenge 2 | 2005 | Vest-Brøndby | 3:09.06 | ||||||
3 | Vest Minitalent Drenge 2 | 2005 | Vest-Brøndby | 3:15.09 | ||||||
- | Vest Minitalent Drenge 1 | 2006 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 17, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | Vest-Brøndby | 4:11.75 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 23 november 2015 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 23:22 |